6 të rinj nisin për në Greqi si para 27 vjetësh, kapen nga policia, ndiqen penalisht

01/03/1711:17

Shperndaje:


6 të rinj nga Saranda dhe rrethe të tjera kanë marrë këto ditë rrugën për në Greqi nga mali, ashtu si përpara 27 vjetësh, kohë kur këta të rinj nuk kishin lindur ende.
Sipas policisë ata kaluar kufirin në afërsi të Rripsit, një zonë e thellë malore nëpër fshatrat e Livadhjasë.
Bëhet fjalë për 3 të rinj nga Saranda të moshës 21, 22 dhe 24 vjeç dhe një 21-vjeçar nga Librazhdi, një 28-vjeçar nga Elbasani dhe një 33-vjeçar nga Lezha.
Të rinjtë janë kapur nga policia greke dhe janë rikthyer mbrapsh në Shqipëri.
6 të rinjtë do të përballen në Shqipëri me nenin 297 për kalim kufiri në mënyrë të paligjshme.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.