26 raste të reja me Covid në Sarandë, në Delvinë 17, Himarë 6, Konispol 2

31/01/2118:34

Shperndaje:


.
Vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve me COVID-19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit u regjistruan 876 raste të reja me COVID-19 nga 3144 testime të kryera në total.
Saranda vijon të regjistrojë raste të larta edhe sot, pas 42 rasteve të djeshme, sot janë identoifikuar 26 raste të reja.
E rëndë vijon situata edhe në Delvinë, ku ditën e djeshme kishte 5 raste, ndërsa sot janë regjistruar 17 raste të reja.
Në Shqipëri sot kanë rezultuar pozitivë 876 qytetarë
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

290 raste në Tiranë, 61 raste në Lushnje, 50 raste në Vlorë, 47 raste në Fier, 43 raste në Durrës, 33 raste në Elbasan, 26 raste në Sarande, 21 raste në Kukës, 19 raste në Shkodër, Lezhë, Kavajë, 17 raste në  Delvinë, Berat, 15 raste në Krujë, Korçë, Kamëz, 13 raste në Gjirokastër dhe Kurbin, 10 raste në Mallakastër, Gramsh, Mat, 7 raste në Librazhd, 6 raste në Himarë, Tepelenë, Dibër,  Shijak, Kuçovë, 5 raste në Tropojë, Prrenjas, Peqin, Patos, 4 raste në Devoll, Rogozhinë, Pogradec, Ura Vajgurore, Vau i Dejës, Divjakë, Fushë Arrëz, Cërrik, 3 raste në Mirditë, Has Memaliaj, Poliçan, 2 raste në Konispol, Malësi e Madhe, Roskovec, Skrapar, Libohovë, 1 rast në Vorë, Maliq.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.