Sarandë: Vetëvaret pas grindjes me bashkëshorten

njoftimi i policiseNje ngjarje e rende sapo ka ndodhur ne Sarande.
Nje 47-vjecar i ka dhene fund jetes duke u vetevarur.
Shkaku sipas policise eshte nje grindje per motive te dobeta me bashkeshorten.
Rreth orës 09:50, në fshatin Gjashtë të Sarandës është vetëvarur shtetasi A.D., rreth 47 vjeç.
Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka konstatuar se ngjarja ka ndodhur në banesën e tij, ku shtetasi A.D, është gjetur i vetëvarur me kabull elektrik nga familjarët e tij dhe pasi është nisur drejt Spitalit të Sarandës për ndihmën e parë ka ndërruar jetë rrugës për atje.
Dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti me bashkëshorten për motive të dobëta.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme proceduriale në lidhje me sqarimin e rrethanave.