Sarandë, policia godet plantacionin me 4765 rrënjë kanabis

LAJMI-I-FUNDIT Sarandë. Gjatë ditës së sotme Policia e Sarandës ka zbuluar dhe asgjesuar një plantacion me  4765 bime narkotike “cannabis sativa”. Droga u gjet e kultivuar në një parcelë pa pronar në fshatin Qenurjo. Gjatë këtëj aksioni nuk u bë e mundur kapja e autorëve, por Policia njofton se po punon per identifikimin dhe kapjen e tyre.

.