Policia greke kap 205 kg kanabis në kufi, arrestohet shqiptari

Policia greke kap 205 kg kanabis në kufi, arrestohet shqiptari.
Policia greke ka arrestuar një shqiptar me plot 205 kg drogë.
Veprimet e organizuara nga Drejtoria e Policisë së Igumenicës në Greqisë kanë çuar në arrestimin e një 23-vjeçari shqiptar dhe të dy bashkëpunëtorëve grekë, 23 dhe 27 vjeç me 205 kg marijuanë të ndarë në 63 pako, njofton periodikostep.gr.
Arrestimi u bë sot në mëngjes. Droga ndodhej në makinën e dytë, sepse e para përdorej si pararojë për të kontrolluar rrugën.
Hetimet kishin nisur nga Departamenti i Narkotikëvë në Igumenicë. igumenic-kanabis

loading...
loading...