Aktualitet Lajme Policia Slide Show 

Në listën e zezë të Ambasadës Amerikane edhe 2 gjyqtarë nga Saranda. Ja emrat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar listën e zezë me emra të gjyqtarëve dhe të prokurorëve të cilët janë shpallur “non grata” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në listën e zezë të gjyqtarëve që iu është anuluar viza amerikane janë edhe emrat e 14 gjyqtarëve të kallëzuar nga ILDKPKI-ja, shkruan Dita. ILDKP rezulton se ka kallëzuar në prokurori 12 gjyqtarë dhe dy prokurorë të akuzuar për pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe falsifikim të dokumentave.  Emrat e gjyqtarëve të kallëzuar  të gjykatës Sarandë janë : 8 qershor 2015, Rasim…

Read More
Aktualitet Lajme Policia Slide Show 

Delvinë, Arrestohet i sëmuri mendor, kanoste me sqepar

Delvinë, Arrestohet i sëmuri mendor, kanoste me sqepar Delvinë Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas për kanosje të vazhdueshme kundrejt banorëve të një fshati të Delvinës. Arrestohet në flagrancë shtetasi: >> K (Agron) D, 54 vjeç, banues në fshatin Bajkaj – Delvinë.  Kapja dhe arrestimi në flagrancë u bë nga Shërbimet e Policisë, pasi: Ky shtetas, në mënyrë të vazhdueshme në fshatin Bajkaj, ka kanosur me mjete pune (sqepar) banorët dhe fëmijet e vegjël të këtij fshati. Ju bëjmë me dije se kanosja ka ardhur për motive të dobëta,…

Read More
Aktualitet Lajme Policia Slide Show 

Vjedhje spektakolare te Vodafone në Sarandë, por …

Një vjedhje spektakolare ka arritur të realizojë një 38-vjecar në Sarandë, por në momentin që dilte nga dyqani ku kishte vjedhur është arrestuar nga policia. Sarandë Policia njofton se ka arrestuar një person të maskuar i cili u kap në flagrancë duke vjedhur një Dyqan-Vodafone, në një lagje të qytetit të Sarandës. Arrestohet në flagrancë shtetasi: G K, 38 vjeç, banues në Sarandë. Shërbimet e Policisë së Sarandës kanë bërë të mundur kapjen në flagrancë dhe arrestimin e këtij shtetasi, duke vjedhur disa aparate tekonologjike në një dyqan vodafoni, me…

Read More
Aktualitet Lajme Policia Slide Show 

29-vjeçari i arrestuar në Sarandë, viktimë e varësisë ndaj drogës

Pas arrestimit ditën e sotme në Sarandë  të 29-vjeçarit, i cili akuzohet për vjedhjen e celularëve, flasin për Saranda Web familjarë dhe miq të të arrestuarit. Ata shprehen se 29 vjeçari kishte kohë që ishte nën varësinë e lëndëve narkotike dhe se vjedhjet i kryente me qëllim shitjen e tyre aq sa për të blerë dozën e radhës.  Miqtë e tij thonë se veprimet i kryente në çastet kur i “vinte ora e dozës”. Kjo ka detyruar familjarët të bashkëpunojnë me policinë me qëllimin që ta shpëtonin 29-vjeçarin nga rruga…

Read More
Aktualitet Lajme Policia Slide Show 

LAJMI i FUNDIT: Arrestohet 29 vjecari për vjedhjen e celularëve

Policia ka finalizuar me sukses një Operacion të koduar “iPad-Apple”. Kapet dhe arrestohet në flagrancë autori i disa vjedhjeve në seri, të kryera brenda një harku kohor prej 20 ditësh. Arrestohet në flagrancë shtetasi: E Z, 29 vjeç, banues në Sarandë. Shërbimet e Policisë së Sarandës, kanë bërë të mundur finalizimin e këtij Operacioni, ku nëpërmjet të cilit kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë shtetasin e lartpërmendur, në aksin rrogur të lagjes nr.4 Sarandë, (pranë stadiumit) pasi: Gjatë një pune hetimore prej 1-muaji, Shërbimet e Policisë së Sarandës, kanë bërë…

Read More