Bar Restorant Foinike

Bar Restorant Foinike
13595515_10202110274395250_1278824231_n Ndodhet në Karahaxh, në mes të rrepeve, i rrethuar nga një ambient tërësisht natyral pranë zonës arkeologjike të Finiqit. Është një ndertim tipik me gurë dhe dru. Restoranti ofron ushqim tradicional shqiptar, ku mund të shijoni pjatat tipike të zonës si: Japrak, Rrolo Patëllxhani, Mish dhe po ashtu mund të shijoni dhe një gotë verë, si dhe frutat e detit të freskëta. Shijoni të freskëta specialitetet e mrekullueshme shqiptare dhe ballkanase të mishit dhe produkteve të detit. Kjo bëhet më e këndshme në ambjentet e qeta dhe komode brenda dhe jashtë në natyrë që ofrohet pamje mahnitëse nga liqeni natyral me mjelma.
Vendi perfekt pë të shijuar një drekë ose darkë .
Organizon koktejle , festa për grupe nën Rrepet e Karahaxhit.
Adresa: Rrepet e Karahaxhit.
Tel: +355 69 26 94 021
+355 28 50 233
Facebook: Bar Restorande: Foinike
13566116_10202110274275247_1725576126_n 13579012_10202110274315248_764591846_n 13563406_10202110274355249_1149141990_n