Blej Njoftime Shitje Slide Show 

Shitet vile në rrugën Sarande – Delvine

Shitet Vile 2 kate, me sipërfaqe 220 m2 dhe e ndërtuar në një pronë 5.000 m2 Kati 1 -> 2 dhoma + 1 sallon-kuzhinë, banjë. Veranda nga 4 anët Kati 2 -> 3 dhoma gjumi + 1 sallon-kuzhinë, banjë. Veranda nga të 4 anët. E mobiluar dhe kompletuar E rrethuar me gjelbërim dhe kopshte ku janë mbjellë 400 rrenjë agrume dhe ullinj. Vila ndodhet në kilometrin 13 të rrugës Sarande – Delvine https://goo.gl/cvG9Zu Cmimi: 200.000 euro, i padiskutueshëm Kontakt : 069 2853 943   

Read More
Lajme Policia Slide Show 

Policia e Sarandës publikon rezultatet e operacionit të natës së kaluar

Seksioni për trafiqet dhe narkotikët në Komisariatin e  Policisë Sarandë ka publikuar rezeltatet e operacionit të zhvilluar gjatë natës së kaluar, operacion që është zhvilluar edhe me pjesmarrjen e forcave të DELTA Force. Sipas policisë, u arrestua në flagrancë një shtetas  23-vjeçar, banues në Sarandë, pasi nga kontrolli në mjetin e tij iu gjetën dhe bllokuan 44 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa. Gjithashtu policia njofton se  u arrestua në flagrancë një shtetas 24 vjeç, banues në Sarandë, pasi nga kontrolli në mjetin e tij iu gjet dhe bllokua 1…

Read More
Aktualitet Lajme Slide Show 

DELTA Force kontrolle në Sarandë pas kapjes së 10 tonë kanabisi

Dhjetra forca Të DELTA FORCE në këto momente po bëjnë kontrolle në rrugët e Sarandës. Kontrollet mendohet se janë të kordininuara me kontrollet që po bëhen edhe në vende të tjera në jugun e vendit. -Sekuestrohen 10 ton kanabis në fshatin Babicë të Vlorës Droga është sekuestruar pasditen e sotme nga Policia e Shtetit. Sipas burimeve të Report Tv nga policia aksioni po zhvillohej për arrestimin e Florian Habilajt dhe personave të tjerë që janë në kërkim, ndërsa është zbuluar droga.  

Read More
Kulturë Lajme Slide Show 

Artizanët e Butrintit: Kumbaro na bëri presion, kërkon marrëveshje për përfitimin e bizneseve private

Nga Julia Vrapi Ministria e Kulturës presion ndaj artizanëve për të firmosur në marrëveshjen për tregtimin e produkteve në këndin SAL. Zëri i tyre nuk u dëgjua nga ministrja Mirela Kumbaro, dhe përmes një letre i janë drejtuar UNESCO-s. Në letër ata pohojnë se përfaqësojnë rreth 50 familje vendase të cilat janë përgjegjëse për krijimin e të gjitha objekteve artizanale, që më pas shiten në dyqanin Community Handicraft Shop të ndërtuar në parkun kombëtar të Butrintit, që prej vitit 2004. Në letrën e shoqatës “Artizanët dhe Zejtarët e Butrintit” ata…

Read More
Aktualitet Lajme Slide Show 

Sarandë: 1 në pranga dhe 1 i proceduar për 16 gr kanabis

1 i arrestuar dhe 1 ne ndjekje penale per 16 gr kanabis Policia Sarandë njofton se ka vijuar punën për evidentimin dhe goditjen e rasteve të atyre shtetasve të cilët kryjnë vepra penale, kryesisht të prodhim dhe shitjes së narkotikëve, në kuadër të kësaj ka arrestuar në flagrancë një shtetas 24 vjeç, banues në Sarandë. Këtij shtetasi gjatë një kontrolli që i është ushtruar nga shërbimet Policore i është gjetur një sasi lënde narkotike prej 16 gram e dyshuar Cannabis Sativa. Gjithashtu policia ka proceduar në gjendje të lirë një…

Read More
Kulturë Lajme Slide Show 

Auron Tare: Nëse ka ndërtime UNESCO mund të heqë statusin e Butrintit

Anëtari i Bordit të UNESCOS, Auron Tare, i ftuar në emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga ka folur rreth skandalit të ndërtimit në Butrint, që ditë më parë ku Report TV ka denoncuar një rast ndërtimi brenda parkut Arkeologjik të Butrintit.  Kjo ishte një tematikë, e cila rrëmbeu vëmendjen e shumë medieve dhe padyshim u bë një nga temat më të diskutueshme.Tare ka theksuar se një veprim i tillë ne këtë park do të shërbente si një precedent i rrëzikshëm për monumentet e mbrojtura dhe kjo çon në shkatërrimin…

Read More
Lajme Policia Slide Show 

Vidhet një lokal gjatë natës në Sarandë

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se gjatë natës, në lagjen nr. 4 është vjedhur lokali i një shtetasi vjeç 65 banues në Sarandë. Pasi pronari ka shkuar në lokal ka konstatuar vjedhjen e një televizori plazma 42 polesh. Policia nga ana e sajë njofton se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë dhe nëse gjendet hajduti do të përballet me nenin 134 të Kodit Penal.  

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Atleti nga Saranda shkon në Maratonë, del i dhjeti

Atleti sarandiot Alush Cukari ka marrë pjesë në Maratonën e zhvilluar ne Tirane diten e diel me date 15 Tetor 2017, Me pjesmarrje atletë nga 40 vende të botës. Ai ka garuar në maratonën e zhvilluar ne Tirane dhe ka arritur të rënditet i dhjeti. Ai ka përfaqësuar Ujësjellsin e Sarandës, ku Drejtori i Ujesjellsit ne Sarandes Sheme Lulo i ka ofruar nje shperblim për të shkuar në Tiranë. Ai ne Tirane gjate nje interviste qe ka realizuar ne RTSH ka falenderuar Drejtorin e Ujsjelles Kanalizimeve Sarande per mbeshtetjen e…

Read More